KaraKartaL FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KaraKartaL FoRuM

WwW.KaRaKaRTaL.FoRuMa.BiZ

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Özveriye Davet Ediyorum..

YazarMesaj
aLcn
Yeni Üye
Yeni Üye

Özveriye Davet Ediyorum.. Empty
MesajKonu: Özveriye Davet Ediyorum..   Özveriye Davet Ediyorum.. Icon_minitimePaz Haz. 01, 2008 6:10 am

Link'e tıklayarak imza kampanyamıza katılabilirsiniz..

http://www.carsikapanmasin.com

Hepinizi imza kampanyamıza davet ediyorum.

Uzun yazılar yazmayı pek sevmem, aslında anlamam da pek.. Ama şimdi içimden yazmak geliyor işte..
Beşiktaş'ının biricik "Asi Ruh" una ne oldu ? Ne oldu da çarşı kendini feshetti ? Bunu anlamaya çalışın, çok basit bir denklem aslında..
1 Hafta olmadı Alen abi "Çarşı artık yok" şeklinde bir basın açıklaması yaptı. Istanbul dışında olduğum için haberim yoktu tabi gelişmelerden..
Akşam evime geldim, bir duş aldım, geçtim pc basına... Msn'i açar açmaz 20/25 kişi bir anda yazmaya başladı; "Abi size ne oldu ?"
Herkes bana aynı şeyi soruyordu ama ben kimseye cevap veremiyordum. Kaldı ki zaten haberim yoktu hiçbir şeyden..
Aradan 5 dakika geçti geçmedi; tribünden emekçi bir abim geldi hal hatır sordu.. Herkes şaşkınlık içerisindeyken o çok sakin bir tavır takınmış ve hiçbirşey olmamış gibi davranıyordu.
Bir yandan endişeleniyor, bir yandan rahattım. Çünkü biz çok badireler atlattık, bizi hiçbir şeyin kolayca yıkamayacağının bilincindeydim..
Sordum; "Abi bu insanlar ne saçmalıyor, Çarşı kapanmış filan?"
Aldığım cevap çok kesin ve çok netti; "Artık Çarşı diye birşey yok kardeşim"
Ve bu konu burda noktalandı; ne ben sordum "Neden" diye, ne de o bana herhangi bir sebep söyledi..
Çok tuhaf hiisediyordum; hani bir anne evladını yitirir ya, bir baba oğlunu şehit verir, kardeşin öldükten sonra imam'ın sorduğu; "Nasıl bilirdiniz?" sorusunu kulaklarında işitince bir şuursuzluk hakim olurya beyine.. Anlatılmıyor işte o anki his.. Sanki birilerinin gelip içimdeki bişeyleri söküp çaldığını hissettim. Ama bu his 10 dakika sürdü; NİYE ?
Aradan 3/5 gün geçti; yine aynı şekilde pc başında oturuyorum.. Kimse sormuyor bu sefer "Abi size ne oldu?" diye.. Sizden iyi olmasın Manisa'da bir arkadasım var üniversite okuyor.
Sordu; "Alican Çarşı nasıl kapanır? Çarşı olmazsa beşiktaş tribüne nereye gider?"
Çok kızdım arkadasıma; çünkü Beşiktaş Çarşı'dan ibaret değildi. Biz Çarşı'yı değil; Beşiktaş'ı çok sevdik. Çarşı bunu göstermenin bir yoluydu. Evet Çarşı çok önemliydi bizim için, hatta o kadar önemliydi ki aramızda Çarşı ile birlikte maçtan bir gün önce sabahlıyamadığı için işten istifa edenler bile vardı.. Ama tekrar söylüyorum; Çarşı bizim için Beşiktaş aşkını göstermenin bir yoluydu.. 2 dakikada beynimde o kadar çok kelime dolaştı ki arkadasım bana bu soruyu sorduğunda; İşte o an anladım herşeyi.. Ve cevap verdim;
"İşte Çarşı sizin gibi düşünenler yüzünden kendini feshetti. Siz Çarşı'yı sevdiniz, Biz Beşiktaş'ı.. Sizin gibi düşünenler sayesinde bazı kendini bilmez maske takmış kişiler "Çarşı Beşiktaş'ın önüne geçmeye çalışıyor" şeklinde dedikodular çıkardı.. Alen abininde söylediği gibi; "Aslında herşey geçen sene "satılmış Çarşı" diye bağırıldığında başladı." O zaman kendi kendime şunu sordum; "Nereye gidiyoruz biz?" Sonun başlangıcıydı bu bana göre; bişeyler yitip gitti.. "Satılmış Çarşı" diye her bağırdıklarında benim içim acıdı ve eminimki benimle birlikte içi acıyan çok insan oldu.. Biz Beşiktaş'ın aleyhine ne yaptık bu zamana kadar? Yaptığımız herşey beşiktaş içindi ve ilerdede Beşiktaş için olacak buna eminim. Anlamadığım tek nokta; bize yakıştırdıkları şu "Çarşı Beşiktaş'ın önüne geçmeye çalışıyor" saçmalığı. Kendimden örnek vereyim; İnönü'ye ilk gittiğimde 11 yaşındaydım, malum yaşım küçük oldugundan tek basıma maclara gitmeme ailem tarafından izin verilmiyordu. Bir abim vardı tribün emekçisi; yalvar yakar benide maça götürmeye ikna ettim. stada girdiğim anda hissettiğim şey çok tuhaftı. Şimdi diyebilirsiniz 11 yaşında çocuksun, neyi anladında neyi hissettin? Bunu size anlatmamın imkanı yok, bunu yaşamayn kesinlikle ama kesinlikle anlayamaz. 90 dakika ağladım; ama üzüntüden yada korkudan ağlamıyordum. Sevinçten, gururdan ağlıyordum. "Ben ne büyük bir takımın taraftarıyım" dedim kendi kendime. Beşiktaş'ı büyük görmeyenler burda kullandığım "büyük" kelimesinin altında yatan şeyi asla ve asla anlayamazlar. Bizim duyduğumuz sevgi çok büyüktü, aşk çok büyüktü.. Biz Beşiktaş'ı çok farklı sevdik; tribünün adı "Çarşı" olur, "Asya Kartalları" olur, falan olur, filan olur asla ama asla fark etmez. Beşiktaş taraftarı Çarşı için değil Beşiktaş için vardır!

Diyeceğim şu ki;
Şimdi fenerlisi olsun galatasaraylısı olsun, elinizi vicdanınıza koyunda söyleyin; "Biz Satıldık mı?" yoksa bizimkisi çok sevmenin yan etkilerimi? Sanırım biz kendimize haksızlık ettik; "Beşiktaş'ımızı çok severken etrafımızda bize doğru çevrilmiş olan namluları görmezden geldik.."
"Çarşı feshedilmeyi hak ettimi?"
Hadi düşünün bunu.. Sorun kendinize bu soruyu..

Neyse lafı uzatmanın bir anlamı yok. Tekrar ve son kez söylüyorum; "BİZ BEŞİKTAŞ'IMIZI SEVDİK!"

Zaman ayırıp okudugunuz için teşekkür ederim.

Alican Kavaloğlu..

Özveriye Davet Ediyorum..
1 sayfadaki 1 sayfası